Skip to main content

Rekrytoimme: Service Manager

Vahvistamme tiimiämme etsimällä Service Manageria

Tehtävässäsi vastaat Daikinin lämmitys- ja jäähdytysratkaisuiden etänä annettavasta teknisestä tuesta, sekä kentällä tapahtuvasta asennus-, huolto- ja tukitoiminnasta. Tiimissäsi on kuusi teknistä asiantuntijaa/huoltoteknikkoa. Raportoit tehtävässäsi maajohtajalle. Työpisteesi on Vantaalla. Työtä on mahdollista tehdä osin myös etänä. 

Odotamme sinulta ymmärrystä lämpöpumpuilla toteutetuista lämmitys- ja jäähdytysratkaisuista. Tehtävässä menestymistä tukee, jos tunnet myös kiinteistö- ja teollisuuskokoluokan ratkaisut (suuret vedenjäähdyttimet ja ilmanvaihtokoneet). Odotamme sinulta myös näyttöjä teknisen organisaation esihenkilöasemassa onnistumisesta, ja hyvää paineensietokykyä. Hyvät suulliset ja kirjalliset taidot suomeksi ja englanniksi ovat välttämättömiä tehtävässä menestymiseksi.  

Tarjoamme sinulle avainroolin Daikinin asiakaskokemuksen keskiössä. Kilpailukykyisen palkkauksen (kokemukseen/osaamiseen pohjautuva kiinteä kk-palkka ja mahdollisuus vuosibonukseen) lisäksi tehtävän työsuhde-etuihin kuuluu erittäin kattava työterveyshuolto ja vapaa-ajan tapaturmavakuutus. Autoetu kuuluu myös sopimukseen. 

Kiinnostuitko?

Seuraavaksi haluaisimme tutustua sinuun ja osaamiseesi. Haethan tehtävää alla olevan linkin kautta 30.11.2025 mennessä. Ei kannata odotella hakuajan loppuun, sillä aloitamme hakemusten käsittelyn ja haastattelut jo hakuaikana. Hakemuskirjeen ja CV:n lisäksi tarvitsemme palkkatoiveesi. 

Lisätietoja tehtävästä antaa Wanted Groupin Senior Headhunter Marko Nenonen, p. 050 506 6017.

Daikinista

Daikin on maailman johtava lämmitys- ja jäähdytysratkaisuiden toimittaja. Yrityksen historia jäähdytys- ja lämmitysteknologioiden kehittäjänä alkaa jo vuodesta 1924. Daikin on myös Euroopan suurin ilma-vesilämpöpumppujen valmistaja. 

Daikin Suomen pääkonttori sijaitsee Vantaalla, palvelemme kuitenkin asiakkaitamme koko Suomessa. Olemme toimineet Suomessa omalla organisaatiollamme vuodesta 2018 lähtien, mutta ensimmäiset Daikin laitteet on asennettu Suomeen jo 1968. Tavoitteenamme on jatkaa kasvuamme vahvasti tulevina vuosina ja tämän kasvun tueksi tulemme lähiaikoina palkkaamaan useita uusia avainhenkilöitä. Haluatko sinä olla mukana kasvutarinassamme ja tuottaa asiakkaillemme loistavaa palvelua? Lue lisää yrityksestämme ja tuotteistamme

Lisätietoja

Tarvitsetko apua?

Lisätietoja

Tarvitsetko apua?

Lisätietoja

Tarvitsetko apua?

Tarvitsetko apua?